Znamy program kongresu

Już 19 września w Licheniu rozpocznie się II Kongres Teologii Praktycznej „Parafia Jutra”. Znamy program wydarzenia.

II Kongres Teologii Praktycznej odbędzie się w dniach 19-21 września 2023 roku w Licheniu. Jednak już 18 września do Lichenia zjadą członkowie czterech stowarzyszeń teologii praktycznej, współorganizujących Kongres: Polskiego Stowarzyszenia Pastoralistów, Stowarzyszenia Katechetyków Polskich, Stowarzyszenia Liturgistów Polskich i Stowarzyszenia Homiletów Polskich.

W Kongresie mają wziąć udział przedstawiciele Komisji Duszpasterstwa KEP, Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji KEP, Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP, Komisji ds. Wychowania Katolickiego KEP, Rady ds. Rodziny KEP, Ogólnopolskiej Rady Ruchów, Rady ds. Apostolstwa Świeckich. Pozwoli to na stworzenie płaszczyzny spotkania teologów, księży proboszczów i wiernych z osobami tworzącymi powyższe struktury Kościoła w Polsce, co ma zaowocować harmonijnym połączeniem wymiaru normatywnego i duszpasterskiego, oraz wypracowywaniem strategii dla Kościoła w Polsce w kontekście odnowy parafii.

W ramach Kongresu odbędzie się prezentacja parafii wyróżnionych w organizowanym przez Katolicką Agencję Informacyjną konkursie Aktywna parafia. Przedstawią one swoją działalność, pragnąc zainspirować nie tylko do odnowy życia religijnego, ale do wielu działań  podejmowanych na rzecz społeczności lokalnych. Planowana też jest adorację w intencji odnowy polskich parafii. W związku z tym zapraszamy do Lichenia księży proboszczów ze swoimi parafianami, koła różańcowe, członków różnych grup, ruchów i wspólnot. Pragniemy, aby trud ich pielgrzymowania oraz żarliwa modlitwa przyniosły cenne owoce, nie tylko dary mądrości i rozumu dla uczestników Kongresu, ale również dary pobożności i męstwa dla duszpasterzy i świeckich zaangażowanych w odnowę życia wspólnot parafialnych w Polsce.

Szczegółowy program Kongresu dostępny jest w zakładce PROGRAM.

Rejestracja i rezerwacja miejsc noclegowych rozpocznie się 9 czerwca.